ny, które dbają o jakość i mogą pochwalić się najwyższą starannością świadczonych usług. Wszystko zależy od tego, jak bardzo konkurencyjna jest dana branża. Jeśli tematyka jest bardzo niszowa, to nie ma problemu z otrzymaniem wysokich miejsc wyłącznie na podstawie optymalizacji serwisu, zdobycia kilku dobrych linków, a przede wszystkim napisania odpowiednich tekstów, które będą zoptymalizowane pod frazy kluczowe.
SEO to nie tylko Google! Poradnik
Czy można pozycjonować strony internetowe w wyszukiwarkach internetowych poza Google? Oczywiście że tak! Trzeba jednak od razu bardzo wyraźnie i jasno zaznaczyć, że nie będzie to łatwe zadanie. Nawet jeśli uda nam się zdobyć bardzo wysokie miejsca w wynikach wyszukiwania, to może zdarzyć się, iż strona nie przyniesie jakiegoś dużego ruchu. Wszystko za sprawą tego, że Google po prostu zdominowało rynek wyszukiwarek internetowych. O ile w Azji, na przykład Chinach są wyszukiwarki, jest też oddzielna wyszukiwarka na Rosję, to w innych krajach Google dominuje. Konkurencję stara się mu stworzyć Microsoft, którego Bing obiektywnie patrząc nie jest tak dobrym produktem jak wyszukiwarka internetowa firmy Google.
Legalność pozycjonowania stron internetowych
W niniejszym artykule zastanowimy się nad tym, czy pozycjonowanie stron to jest w ogóle kwestia legalna, czy nie do końca. Oczywiście jest to legalne. Z całą pewnością można stwierdzić, że zdobywanie linków, optymalizacja treści to są czynności, które nie są zabronione kodeksem karnym czy jakimkolwiek innym. Co innego jednak legalność, a co innego wskazania wyszukiwarek. Na przykład Google zakazuje oficjalnie nielegalnych metod, czy też tak zwanego czarnego SEO, czyli zdobywania chociażby linków spamerskich. Warto o tym pamiętać zajmując się pozycjonowaniem stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych. To jednak nie koniec – jeśli będziemy starali się zdobywać linki dla konkurencji, linki niskiej jakości, to nie jest to legalne. Firmy mogą pozwać o naruszenie dóbr i po prostu skierować sprawę do odpowiednich organów!