użą ilość ludzi. Najczęściej kiedy ktoś szuka jakiejś konkretnej usługi, czy to w danym mieście czy w kraju, korzysta właśnie z przeglądarek internetowych, by znaleźć odpowiednią ofertę. Z tego powodu, jeśli prowadzimy jakąś działalność, warto posiadać swoją stronę internetową, jednak samo jej posiadanie nie zagwarantuje większej ilości klientów. Najlepszym i najbardziej efektywnym sposobem na reklamowanie swoich usług jest właśnie pozycjonowanie strony internetowej, żeby była wyświetlana jak najwyżej w wynikach wyszukiwania w przeglądarce.
Linkowanie i kilka faktów z Wikipedii
Utworzenie linka do strony internetowej mówi wyszukiwarce, że linkowana strona internetowa jest warta polecenia. To jak głosowanie w wyborach tylko od dłuższego czasu nie ilość linków, a ich jakość ma decydujące znaczenie.
Linki można podzielić ze względu na ich umiejscowienie:
Oraz ze względu na ich jakość:
Od kilku lat osoby odpowiedzialne za działania seo zdecydowanie zalecają naturalne pozyskiwanie linków, bo nie tylko potrafią one poprawić pozycję naszej strony w wyszukiwarce, ale zwiększają ruch i pozytywnie wpływają na wizerunek marki. W tym miejscu bardzo często pozycjonowanie łączy się z content marketingiem.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Linkowanie
Co wpływa na pozycję strony internetowej?
Czynników, które mają wpływ na pozycję strony internetowej jest bardzo, bardzo dużo. Są to czynniki związane z działalnością samego Google, jak i generalnie rynku marketingu internetowego, czy jakichś międzynarodowych regulacji. Trzeba pamiętać o tym, że pozycja Google jest dziś tak duża, iż nie może on być traktowany po prostu jako prywatna firma, ale jako przedsiębiorstwo zaufania publicznego, które po prostu kształtuje cały rynek i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie właściwie całych krajów i ich gospodarek. Na pozycję strony wpływają natomiast takie czynniki jak ilość linków, jakość napisanego tekstu, odpowiednia optymalizacja strony internetowej – mamy tu na myśli zarówno optymalizację contentu, jak także techniczny aspekt projektowanej witrny www. Struktura nagłówków, metadane, niewielki rozmiar danej witryny.